در خرید مسکن بسیاری از مردم سال‌ها و حتی دهه‌ها در آرزوی خرید خانه هستند. بیشتر افراد، پیش از شروع فرآیند درمورد چندخوابه بودن، همسایه‌ها و دکوراسیون خانه‌شان رویابافی می‌کنند. اما جستجوی خانه و مراحل خرید خانه مخصوصا برای خانه اولی ها به این راحتی نیست. مهم است که وضعیت بازار و هزینه‌های پنهان خرید خانه را بدانید.

بدون شک خرید خانه سرمایه‌گذاری خوبی است، اما نباید هنگام خرید هیجان‌زده شوید . تصمیمی عجولانه بگیرید مخصوصا اگر جزو خانه اولی ها هستید.

اگر جزو خانه اولی ها هستید قبل از خرید خانه رویایی باید مراحل خرید خانه را بدانید. جهت‌یابی درست در جستجوی خانه و فرآیند و مراحل خرید خانه چالش‌برانگیز است. اما اگر از قبل برنامه و نقشه داشته باشید و راه را بدانید همه چیز خیلی ساده‌تر می‌شود.

میزان نقدینگی‌تان را دقیق برآورد کنید

تا وقتی درست ندانید چه میزان نقدینگی دارید و چه‌قدر می‌توانید هزینه کنید خانه خریدن امکان‌پذیر نیست.

با فهرست اولویت‌ها و اطلاعات وام و نقدینگی نزد مشاور املاک بروید . از او بخواهید در پیدا کردن خانه به شما کمک کند. مشاورین  می‌توانند موارد متعدد را با توجه به موارد مدنظر  به شما عرضه کنند و مراحل ساده‌تر کنند. همچنین در فرآیند بستن قرارداد قدرت چانه‌زنی و مذاکره‌ی آن‌ها بسیار کمک‌کننده است. نکته‌ی دیگر اینکه از وضعیت بازار بهتر آگاه هستند.بررسی دقیق ساختمان جزئی مهم و ضروری در فرآیند خرید و جستجوی خانه است و اصلا نباید این مرحله را سرسری بگیرید. حتما باید پیش از خرید سازه، لوله‌کشی و موارد فنی ساختمان را دقیق بررسی کنید تا مطمئن شوید خطری خانه را تهدید نمی‌کند. همچنین این بازرسی شما را درمورد مواردی که صاحب خانه گفته مطمئن می‌کند و می‌توانید از صداقت او اطمینان حاصل کنید و در مورد سایر موارد خانه نگرانی‌تان برطرف شود.

این سایت برای فروش می باشد

با ما تماس بگیرید 02188883650